|
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1652 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Publikowany konspekt zajęcia powstał na potrzeby hospitacji diagnozującej w grupie dzieci 6-letnich. Zajęcia miały pokazać poziom umiejętności ówek i czytania ze zrozumieniem.
Scenariusz zajęcia w grupie 6-latków
Prowadząca: Katarzyna Sadowska (nauczyciel mianowany)
Grupa: 6 latki
Data: 11.05.2006
Temat: Wiosna w pełni.
Obszar edukacyjny: Myślę, mówię, czytam i przygotowuję się do pisania.
Cel ogólny: Stwarzanie sytuacji umożliwiających dzieciom wzbogacanie zasobu słownictwa
i nabywanie swobody w wyrażaniu swoich myśli i przeżyć.
Cele szczegółowe:
dziecko powinno:
- wypowiadać się na określony temat
- czytać w zakresie poznanych liter
- posługiwać się pismem pisanym i drukowanym
- rozwiązywać krzyżówkę
- przedstawiać świat przyrody ruchem i gestem
- umieć współpracować w zespole
Metoda:
Formy pracy:
- praca z całą grupą
- praca w zespołach
Pomoce: list do dzieci, krzyżówka, zadania do wykonania, magnetofon ,kaseta z nagraniem
Przebieg zajęcia
1.Przeczytanie przez nauczycielkę lub dziecko listu od wiosny.
Kochane Przedszkolaki
Jest ładna pogoda.
Mocno grzeje już słonko.
W parku zakwitły kolorowe kwiaty.
Ptaki budują swoje gniazda.
Wkrótce będę już młode pisklęta.
Pozdrawiam Was serdecznie.
2.Omówienie listu adresowanego do dzieci.
3.”Kwiaty” – zabawa ruchowa z elementami dramy.
Dzieci naśladują rozwijanie się kwiatów. Siad skulny –kwiaty w pąkach.
Na hasło PORANEK – bardzo wolno podnoszą głowę, wspinają się na palcach, rozchylają ręce na bok naśladując płatki kwiatów. Na hasło WIECZÓR- płatki się zamykają i kwiaty się zwijaj. Dzieci łączą ręce nad głową i wykonują siad skulny.
4.Praca w grupach przy stolikach.
Dzieci siedzą na dywanie, słuchają objaśnień nauczycielki. Każda grupa otrzymuje do rozwiązania krzyżówkę. Zadaniem jest zastąpić obrazek wyrazem i wpisać we właściwe miejsce.
Grupa I, III – wpisuje odgadnięte wyrazy pismem pisanym
Grupa II, IV – wpisuje odgadnięte wyrazy pismem drukowanym
5.Zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy ruchowej opierającej się na wierszyku:
Kółko małe, kółko duże
Głowa prosto, ręce w górze
Widzisz łąkę
Na tej łące skaczą żabki i zające
Kwiaty rosną, słońce świeci
A nad łąką bocian leci.
6.Podsumowanie
Nauczycielka stara się tak pokierować rozmowę, aby dzieci potrafiły odpowiedzieć:
Kto napisał tajemniczy list?
7.”Maszeruje wiosna”- zabawa muzyczno- ruchowa |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|